layout-wrota-lipiec2014-tlo-srodowisko

środowisko.

 

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

wrotapodkarpackie.pl

 

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Finał akcji Sprzątanie Świata 2019

4 października 2019 r. w Sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyło się spotkanie finałowe akcji Sprzątanie Świata 2019. Akcja skierowana była do uczniów szkół podstawowych z terenu województwa podkarpackiego. Uroczystego otwarcia w imieniu Marszałka Województwa dokonał Pan Lesław Majkut – Sekretarz Województwa Podkarpackiego, Dyrektor Departamentu Organizacyjno-Prawnego Urzędu.

Czytaj więcej...

III Wieczór Leśnych Ludzi w Cisnej

Wystawa rysunków Jacka Frankowskiego, opowieści z wypraw rowerowych Teodora Fursa, a także występy piosenkarskie Marty Ziemniewicz i Jana Podrazy z Nadleśnictwa Lutowiska, były głównymi punktami programu III Wieczoru Leśnych Ludzi w Cisnej, zorganizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Ekologii we współpracy z bieszczadzkimi leśnikami.

Czytaj więcej...

Trudna akcja GOPR w lesie

Po raz kolejny ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR udzielali pomocy poszkodowanemu w wypadku przy pracy w lesie. 27 stycznia na stoku Kiczery Dydiowskiej (799 m n.p.m.) na terenie Nadleśnictwa Stuposiany na pomoc oczekiwał 26-letni drwal z urazem kręgosłupa i kości twarzoczaszki. Podczas ścinania osiki, przeznaczonej na żer pędowy dla jeleni, został uderzony przez spadający wierzchołek suchego świerka, o który zaczepiła padająca osika.

Czytaj więcej...

Ranny orzeł przedni uratowany

23 stycznia w trakcie polowania zbiorowego myśliwych Koła Łowieckiego „Jeleń” w Brzozowie, które odbywało się w Krzemiennej nad Sanem (Nadleśnictwo Brzozów), jeden z uczestników znalazł orła przedniego. Ptak z widoczną raną na skrzydle siedział na ziemi, był wyraźnie osłabiony.

Czytaj więcej...