layout-wrota-lipiec2014-tlo-srodowisko

środowisko.

 

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

wrotapodkarpackie.pl

 

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

W lasach trwa akcja „Choinka”

Trwa akcja Służby Leśnej mająca na celu ochronę młodników iglastych przed nielegalnym pozyskaniem choinek. Strażnicy aż do 24 grudnia kontrolować będą również targowiska i bazary pod kątem legalności sprzedawanego tam stroiszu i choinek. Już w minioną niedziele stwierdzono przypadek kradzieży choinek w Nadleśnictwie Kolbuszowa.

W tegoroczną akcję zaangażowali się też funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Rybackiej i Państwowej Straży Łowieckiej.

– Kradzież choinek o wartości do 420 złotych stanowi wykroczenie, za które grozi kara grzywny – uprzedza Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w RDLP w Krośnie. – W wypadku kradzieży na wyższą kwotę, sprawca podlega ściganiu jako przestępca, któremu grozi kara do 3 lat więzienia.

Podczas ubiegłorocznej akcji „Choinka" na terenie RDLP w Krośnie skontrolowano 210 osób, 167 pojazdów, nałożono 25 mandatów karnych i udzielono 42 pouczeń. Zlikwidowano 117 wnyków, ujawniono 12 przypadków kradzieży drewna i 21 przypadków zaśmiecenia terenów leśnych.

 

 

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia Straż Leśna Nadleśnictwa Kolbuszowa