layout-wrota-lipiec2014-tlo-srodowisko

środowisko.

 

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

wrotapodkarpackie.pl

 

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Konkurs na projekt maskotki OZE rozstrzygnięty!

 

13 grudnia 2018 r. w Sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie przy ulicy Lubelskiej 4 odbyło się spotkanie finałowe, podczas którego rozstrzygnięto konkurs plastyczny na projekt Maskotki OZE. Konkurs dedykowany był uczniom szkół średnich z terenu województwa podkarpackiego. Do konkursu wpłynęło 44 prace plastyczne.

Komisja konkursowa wybrała 2 laureatów i 9 wyróżnionych. Dyplom Grand Prix konkursu i nagrodę wartości o 2 000 zł otrzymała Anna Noster, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Brzozowie. Zwycięski projekt Maskotki OZE jest „małym niebieskim zajączkiem. Jest przytulny, jego wielkie uszy łapią „wiatr OZE”, a z drugiej strony mają fotowoltaiczne panele, on sam jest niebieski jak woda”.

Drugie miejsce zajęła Wiktoria Sołtys, uczennica Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli. Otrzymała nagrodę wysokości 700 zł i pamiątkowy dyplom.

Nagrody w imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego wręczyli Pan Mariusz Trojan – Zastępca Dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska UMWP i Pani Katarzyna Ruszała – Prezes Stowarzyszenia „EKOSKOP” w Rzeszowie. Pozostali uczestnicy upominki i pamiątkowe dyplomy. Wśród nich znalazły się: Izabela Kwolek, uczennica I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Brzozowie, Amelia Wróblewska, uczennica I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Brzozowie, Weronika Kus, uczennica Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli, Aleksandra Kosiarska, uczennica Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli, Joanna Cygan, uczennica Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli, Izabela Zaguła, uczennica Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli, Dagmara Barnikowska, uczennica Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Jedliczu, Laura Sapa, uczennica Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie i Sandra Sapa, uczennica Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie.

Podczas uroczystości uczniowie wysłuchali również przygotowanego przez Pana Mirosława Ruszałę ze Stowarzyszenia „EKOSKOP” w Rzeszowie wykładu na temat odnawialnych źródeł energii oraz zmian klimatu Ziemi.

Konkurs plastyczny organizowany był przez Samorząd Województwa Podkarpackiego przy współudziale Stowarzyszenia „EKOSKOP” w Rzeszowie.