layout-wrota-lipiec2014-tlo-srodowisko

środowisko.

 

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

wrotapodkarpackie.pl

 

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Finał konkursu plastycznego na logo BAZY WIEDZY OZE

7 grudnia 2018 r. w Sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyło się spotkanie finałowe, podczas którego rozstrzygnięto konkurs plastyczny na logo BAZY WIEDZY OZE. Konkurs dedykowany był uczniom szkół średnich z terenu województwa podkarpackiego. Do konkursu wpłynęło 78 prac plastycznych. Baza Wiedzy OZE będzie promowana wygranym autorskim projektem i posłuży upowszechnianiu wiedzy o odnawialnych źródłach energii przez mieszkańców, instytucje, inwestorów, a także do prac naukowych na różnym poziomie. Będzie dostępna do każdego.

Komisja konkursowa wybrała 3 laureatów. Zwyciężczynią konkursu została Sylwia Żywiec, uczennica Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie. Komisja przyznała również dwa II miejsca i wśród nich znaleźli się: Bartosz Pelc, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie i Karolina Barylak, uczennica Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych w Jarosławiu. Nagrody w imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego wręczyli Pan Andrzej Kulig – Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska UMWP i Pan Tomasz Michalski z Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestnicy drobne upominki i pamiątkowe dyplomy.

Podczas uroczystości uczniowie wysłuchali również przygotowanego przez Pana Mirosława Ruszałę ze Stowarzyszenia „EKOSKOP” w Rzeszowie wykładu na temat odnawialnych źródeł energii. Natomiast w przerwie spotkania, można było oglądnąć interaktywną wystawę o OZE, przygotowaną przez Klub Młodego Odkrywcy „Atomki” ze Szkoły Podstawowej w Kańczudze.

Prace laureatów można oglądać w holu głównym Urzędu Marszałkowskiego do 14 grudnia 2018 r.

Konkurs plastyczny organizowany był przez Samorząd Województwa Podkarpackiego przy współudziale Stowarzyszenia „EKOSKOP” w Rzeszowie.